Ugyanakkor 800 millió alultáplált, közte 300 millió gyermek (!). Az utóbbiból csak Indiában 230 millió az érintett.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) előrejelzése szerint 2030-ra az európai lakosság 80%-a lesz túlsúlyos. Sajnos hazánkban a legrosszabb a helyzet. Az OECD 2014-es felmérése szerint vezetjük az európai toplistát, ugyanis minden harmadik magyar lakos elhízott – jegyezte meg a XIX. Önkormányzati Egészségügyi Napok őszi konferenciáján dr. Pados Gyula PhD. c. egyetemi docens, a Magyar Obezitológiai és Mozgásterápiás Társaság (MOMOT) főtitkára.
A WHO az európai régió mind az 53 országának túlsúlyra és elhízásra vonatkozó adatait vizsgálta, amely szerint: "A lakosságot óriási mértékű elhízás-válság veszélyezteti."
Mindkét nem körében a testtömegindex-szel (BMI) és az életkorral arányosan nő a különböző betegségek kialakulásának kockázata. Vagyis, minél idősebb valaki és nagyobb a BMI-je, annál valószínűbb, hogy többféle betegségben szenved. Hosszútávon visszafordíthatatlan betegségek is kialakulhatnak, egyebek között szívelégtelenség, magas vérnyomás, cukorbetegség, a vérzsír kóros átrendeződése, stroke (szélütés), csont- és ízületi gyulladás, alvási apnoe, daganat, az epehólyag betegségei, meddőség, stb.
A kormányoknak a jelenleginél többet kell tenniük ahhoz, hogy az egészségtelen táplálkozás marketingjét korlátozzák, az egészséges ételeket elérhetővé tegyék.
Az elhízás egyik legnehezebben kezelhető betegség, legalább olyan súlyos, mint a rák. Gyógyszer nincs rá, enyhítésére főleg a diéta (megfelelően összeállított, egyénre szabott étrend) és a rendszeres testmozgás marad…
Kövessen bennünket a közösségi hálón is!
Forrás: http://www.weborvos.hu
Fotó: shutterstock.com