1972-ben e napon vette kezdetét Stockholmban az ENSZ első „Ember és bioszféra” címet viselő környezetvédelmi konferenciája. Ezt a napot azóta a környezetvédelmi világnapként tartjuk számon.
Ezen év márciusában a WHO közzé tette, hogy 2012-ben 7 millió ember halt meg a légszennyezés következményeképpen. Ez alapján elmondható, hogy a szennyezett levegő jelenti a legnagyobb környezeti kockázatot az emberek egészségére. A légszennyezés miatt elhunytak száma ráadásul 2008 óta megkétszereződött. Ezt nem csupán az esetszámok növekedése okozta, hanem a levegő szennyezettségének és a betegségeknek összefüggéséről szóló nagyobb tudásanyag is.
Ha valaki nagyvárosban él, ez kockázatot jelent az egészégi állapotára, hiszen itt jóval nagyobb a légszennyezettség. A betegségek elkerülése érdekében nehéz lakóhelyet változatni, viszont a lakóhelyünk élhetőbbé tételéért magunk is tehetünk, például a fűtőrendszerünk korszerűsítésével (hiszen a 7 millióból 3,3 millió eset házon belüli légszennyezésre – fával vagy szénnel való főzésre és fűtésre – vezethető vissza), a szelektív hulladékgyűjtéssel és a ritkább, ésszerűbb autóhasználattal.
Forrás: http://www.who.int
Fotó: 123rf.com